Soutěž na správu pohledávek po lhůtě splatnosti

K výsledkům obchodní veřejné soutěže na plnění veřejné zakázky „Správa pohledávek hl.m. Prahy po lhůtě splatnosti“

Rada hl.m. Prahy se průběžně zabývá otázkami zlepšení správy svých pohledávek a k tomu účelu v červenci letošního roku schválila vyhlášení již třetí obchodní veřejné soutěže na plnění veřejné zakázky „Správa pohledávek hl.m. Prahy po lhůtě splatnosti“. Cílem soutěže bylo vybrat správce pohledávek hl.m.Prahy, jehož úkolem bude minimalizovat objem nevymožených dluhů a zajistit tak další finanční zdroje pro zabezpečení běžných i rozvojových potřeb města.

Do soutěže se přihlásilo celkem 7 uchazečů, jejichž nabídky byly v souladu se zákonnými ustanoveními odbornou komisí zřízenou Radou hl.m.Prahy posouzeny a podle ekonomické vhodnosti vyhodnoceny.

Dne 5.11.2002 Rada hl.m. Prahy projednala průběh soutěže, schválila pořadí nabídek sestavené na základě výsledku hodnocení odborné komise a rozhodla jménem zadavatele o výběru nejvhodnější nabídky. Jako nejvhodnější byla vybrána nabídka předložená Sdružením HZ Praha, spol. s r.o. a CM-CREDIT a.s., která se v hodnocení komise umístila na prvním místě.
Rada hl.m.Prahy předpokládá uzavření smlouvy mezi městem a tímto sdružením ještě v letošním roce.