Interview Plus - Zdeněk Hřib (primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/)
Datum vydání: 29.07.2020, Zdroj: ČRo Plus | Rubrika: 11:34 Interview Plus | Téma: Zdeněk Hřib
Jan BURDA, moderátor
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO představil systém takzvaného semaforu pro Česko. Bude mít 4 stupně, rozlišovat bude jednotlivé okresy. Vedení hlavního města Prahy se nelíbí plán Ministerstva zdravotnictví předběžně zařadit metropoli v covidovém semaforu do druhého nejvyššího stupně, tedy do té známé žluté barvy. Zároveň úterní denní nárůst potvrzených případů koronaviru v metropoli byl 101, což je nejvíce do začátku epidemie. Odpovídá vládou navržený semafor skutečné situaci v oblasti a zohledňuje správně rizika dalšího šíření nákazy? Zeptám se pražského primátora za Pirátskou stranu a lékaře Zdeňka Hřiba. Po telefonu dobrý den.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Dobrý den.
Jan BURDA, moderátor
K poslechu zve Jan Burda. /znělka/
Jan BURDA, moderátor
Pojďme k vládnímu semaforu, který původně též navrhovali Piráti, pane primátore, proč rozporujete předběžně tu žlutou zónu pro Prahu na covidovém semaforu Ministerstva zdravotnictví?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Tak z mého pohledu jde o to, že vlastně Praha v tuto chvíli nemá více nakažených na 100 000 obyvatel než některé jiné regiony, vlastně třeba v takovém Nymburku nebo i v dalších okresech třeba Středočeského kraje ta situace je vlastně dost podobná, naopak jsou tady regiony, které mají vyšší počet nakažených na 100 000 obyvatel. Dále nám zůstává stabilní dlouhodobě podíl vlastně toho komunitního šíření, to znamená kolem 20 %, a to platí vlastně i pro ten včerejšek, kolem 20 % případů nelze dohledat ten zdroj nákazy, to znamená, jde skutečně o komunitní šíření a ten parametr se vlastně dlouhodobě nemění dle sdělení pražské hygieny a je také nízký počet těch případů s vážným průběhem, které vyžadují hospitalizaci, nebo dokonce ventilaci, mám pocit, že ventilovaní jsou teď 2 pacienti v Praze s koronavirem. To znamená, mně přijde trochu nešťastné to provedení a i s ohledem na to, že vlastně ta data, se kterými pracuje Ministerstvo zdravotnictví, vlastně nebudí až tak velkou důvěru, když najednou ze dne na den může ubýt 1775 nakažených, tak prostě je to záležitost, kvůli kterému je svolána porada zítra, budeme určitě připomínkovat ten semafor Ministerstva zdravotnictví.
Jan BURDA, moderátor
Rozumím. Vy narážíte na úpravu těch čísel nemocných, respektive uzdravených, ta velká úprava proběhla v neděli, kdy, pravda, v podstatě z minuty na minutu se snížil o třetinu počet oficiálně nemocných covidem-19 v České republice, v zdravotní statistice Ministerstvo zdravotnictví to vysvětlovalo tím, že zejména ostravská hygiena byla přetížena, že trasovali a že zkrátka nestíhali ta čísla aktualizovat, k menším úpravám těch dat dochází i během tohoto týdne, na vás tedy nepůsobí důvěryhodně.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Tak podle mě by ten systém měl být mnohem více automatizovaný, mnohem více za tu dobu už by měl být propracovanější, já bych si představoval, že skutečně bude mít k dispozici nějaké statistiky i o těch počtech ohnisek, automaticky že se budou generovat statistiky o tom vlastně, kolik těch případů nemá dotrasovatelný ten zdroj nákazy, teď tedy konečně ministerstvo přichází s něčím takovým, jako jsou datové sady pro kraje, ze kterých snad se ty informace dozvíme, ale musím říct, že celé se to k nám dostává nějak pomalu, ostatně ten semafor žádným způsobem s námi nebyl konzultován předtím, než s ním vyrazili do médií, takže já každopádně vítám aspoň tu první vlaštovku, že tedy ministr zdravotnictví na jednání hejtmanů v pondělí přislíbil, že vlastně ta mimořádná opatření na centrální úrovni, která teda budou nějak plošně ovlivňovat tu situaci, tak že je rozešlou krajům předtím, než je budou posílat do médií. Tak doufám, že to skutečně dodrží.
Jan BURDA, moderátor
Ta zmíněná pondělní schůzka hejtmanů, které jste se taktéž jako primátor hlavního města Prahy zúčastnil, přinesla tedy informaci, a to se vás ptám, že s vámi ta data ministerstvo nesdílí? Vy neznáte metodiku, podle jaké se bude ten semafor rozsvěcet různými barvami?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
V tuto chvíli byl rozeslán, respektive byl rozeslán, myslím, že to bylo právě to v pondělí, byl rozeslán ten materiál, podle kterého by se to mělo nějak v podstatě hodnotit, ale spousta těch kritérií z mého pohledu je hodně subjektivních, zajímá mě i, odkud ta data ministerstvo čerpá tak, abychom skutečně věděli, na čem jsme. Tohleto je záležitost, kterou my budeme interně probírat ve čtvrtek a do pátku do 12 hodin se mají předat ministerstvu připomínky, takže určitě nějaké připomínky pošleme.
Jan BURDA, moderátor
Budete, pane primátore, připomínkovat nebo požadovat to, aby se výskyt onemocnění přepočítával na 100 000 obyvatel?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Těch kritérií klidně může být více. O to nejde. Ale myslím si, že by tam mělo být skutečně zohledněno to, že by tam ty kritéria měla být tvrdší, neměly by se tam vyskytovat moc slova jako občasné nebo částečné a podobně, mělo by to být prostě nějak kvantifikováno, abychom věděli, na čem jsme, a my bysme také rádi měli ta data prostě z těch krajských datových sad, to znamená, to je záležitost, na které budeme teď pracovat.
Jan BURDA, moderátor
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO v reakci na to vaše původní odmítnutí nebo zpochybnění zařazení Prahy do té žluté barvy, tak řekl, volně cituji, že nemá důvod Praze škodit, trvá na objektivitě a odbornosti těch data a dodal, že zkrátka každý starosta nebo hejtman nemůže takto kopat za své město, váš komentář?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Já mám také zájem na té objektivitě, jak říkám, ty změny v těch datech, které dělalo ministerstvo, ve mně moc důvěru nebudí, my v tuto chvíli nemáme přístup k našim krajským datům a byl bych rád, abychom je měli, a budeme určitě připomínkovat ten semafor standardním procesem tak, jak to je teďka nastavené.
Jan BURDA, moderátor
Ta komunikace s krajskými hygienickými stanicemi, je to záležitost, která konkrétně v případě Prahy má nějaké rezervy a vázne, nebo třeba i stěžovali si na to hejtmani ostatních krajů na tom jednání, které jste zmínil?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Tak u nás v Praze vlastně problém v komunikaci s krajskou hygienou není, my se spolu bavíme pravidelně, ten proces je nastavený tak, že vlastně každý den, kdy vydá hygiena tu statistiku denní, tak se to předává na operační středisko krizového štábu, pokud je ten nárůst výrazný, tak to operační středisko krizového štábu telefonicky kontaktuje odpovědné osoby, například mě nebo další, to znamená tak, aby se ta informace skutečně nějak neztratila. To znamená, já si na komunikaci s pražskou hygienou stěžovat nemohu, ta opatření, která hygiena přijímá, jsou s námi nějakým způsobem probírána, projednávána předem, takže nám se tady nestává to, co v jiných krajích.
Jan BURDA, moderátor
Obecně je Praha připravena na možný nárůst nemocných? Teď se ptám na zdravotnické pomůcky a vše, co s tím souvisí.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Tak my plánujeme, respektive pracujeme na tom, abysme měli připravení na 1 měsíc vlastně ochranné pomůcky, to v tuto chvíli máme, kromě, myslím městská police ještě bude něco dokupovat, ale obecně vzato máme stovky tisíc jednorázových ústenek, stovky tisíc respirátorů, tedy pokud chcete přesně ta čísla, tak je 800 000 ústenek, 300 000 respirátorů FFP2, 50 000 l dezinfekce, skoro 1 000 000 jednorázových rukavic a další desítky tisíc těch ochranných oděvů, jako jsou třeba tedy, tam patří ty návleky, brýle, štíty, ochranné obleky a takovéhle věci. To znamená, co se týče ochranných pomůcek, tak tam připravení jsme, jak říkám, zítra bude setkání, svolal jsem bezpečnostní radu kraje, na které vlastně vyhodnotíme tu připravenost tak, jak byla naplánována, probereme ten aktuální stav, promluvíme si o těch plánech do budoucna a shromáždíme i ty připomínky vlastně k tomu semaforu.
Jan BURDA, moderátor
Vámi zmíněné zdravotnické pomůcky a další potřeby pro případ, zatím doufejme, pouze teoretický výrazného nárůstu počtu nemocných, tak ty pomůcky jsou především pro koho? Koho bude Praha zásobovat? Protože Praha není zřizovatelem nemocnic, fakultních nemocnic a podobně.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Přesně tak. Záležitost se má tak, že my řešíme primárně tedy organizace zřizované námi, tedy magistrátem, to je zejména městská policie, je to záchranná služba, jsou to některé domovy seniorů, některá zdravotnická zařízení, jako je například městská poliklinika, další městské příspěvkové organizace, to znamená, to jsou záležitosti, o které se staráme my, fakultní nemocnice naproti tomu jsou zřizovány Ministerstvem zdravotnictví, takže jejich připravenost vlastně je řešená odjinud, z ministerstva. Já ale pevně doufám teda, protože my pochopitelně podle těch čísel, která jsem zmiňoval, tak z nich tedy vyplývá, že my jsme skutečně se připravili na ten další průběh, takže my máme sklady naplněné ochrannými pomůckami, ale trochu mě zneklidňuje to, že Státní správa hmotných rezerv zatím nakoupené ochranné pomůcky nemá, místo toho nakoupila sušené mléko z Agrofertu a my potřebujeme vědět především, co se teda bude dít po tom prvním měsíci, na který my jsme se měli podle instrukcí, které přišly od vlády, připravit. Protože krizový zákon počítá prostě s tím, že krizové zásoby drží stát na centrální úrovni a dále je distribuuje.
Jan BURDA, moderátor
Tedy podle vás vláda v těch uplynulých týdnech nebo dvou, třech měsících po tom, řekněme, původním šoku na jaře zaspala? Na druhou stranu, zásoby má Ministerstvo vnitra, alespoň tak se vyjádřil ministr vnitra Hamáček za ČSSD.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
No a proto my chceme vědět, co se vlastně bude dít po tom jednom měsíci, na který jsme si měli vytvořit ty zásoby my, protože momentálně to, co zaznělo na té schůzce s hejtmany, ke které se připojil na začátku i pan premiér, pan ministr vnitra a pan ministr zdravotnictví, tak tam vlastně byla požadována inventura těch našich krajských zásob, což je to, co se vlastně děje teď, a proto mě zajímá teda, poté, co bude dokončena inventura krajských zásob, tak jak se teda vláda postaví vlastně k těm zásobám na centrální úrovni. Já doufám, že skutečně teď už nebudeme svědky toho, že by se nám 2 ministři hádali na Twitteru a jiných sociálních sítích o tom, kdo co kde koupil a kdo komu co půjčil. To je záležitost, která tomu stavu tehdy v době toho vrcholu té epidemie určitě nepřispěla.
Jan BURDA, moderátor
Jak podle vás funguje takzvaná chytrá karanténa nebo celkově jaká je efektivita trasování a práce hygienických stanic?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Tak co se týče chytré karantény, tak tady je nutné asi si říct jednu zásadní věc, že to, co nás ochrání před šířením té epidemie, je především to, že bude každý respektovat ta opatření, budou dodržovány nějaké hygienické standardy, což je skutečně o osobní odpovědnosti vlastně každého člověka zvlášť. Nicméně, co se týče té chytré karantény, já k tomu mám takový asi specifický vztah, protože já jsem předtím, než jsem vstoupil do politiky, vlastně intenzivně pracoval na digitalizaci zdravotnictví. A musím říct, že jeden z těch výroků, který zazněl na adresu chytré karantény, a mám na mysli konkrétně ten výrok "Pomalými krůčky snad spějeme k úspěšnému cíli", že všichni naplno budou používat počítač a další technologie, tak já musím říct, že v kontextu českého zdravotnictví je ten výrok vlastně strašně nadčasový, protože já si dokážu představit, že já bych jej osobně použil třeba už v roce 2005 a byl by stále platný. To znamená, tady nese velkou vinu Ministerstvo zdravotnictví, které dlouhodobě zanedbalo jak tu digitalizaci, tak i vlastně tu hygienickou službu jako takovou, tam se snižoval dlouhodobě rozpočet, který se vynakládal v téhle oblasti, a teď vlastně sklízíme plody tady těchhletěch neuvážených rozhodnutí.
Jan BURDA, moderátor
Promiňte, ale to není záležitost jenom té současné nebo předchozí vlády. Rozumím tomu správně.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
To v žádném případě ne. Jak říkám, já bych si dokázal představit, že ten výrok o tom, že pomalými krůčky spějeme k tomu, že se ve zdravotnictví budou používat počítače, bych já osobně použil už v roce 2005. To skutečně není nic nového. Ale je to skutečně vinou všech, kteří se na tom stavu toho od té doby podíleli. Bohužel je to tak. Nedá se teď čekat asi, že ten Řím postavíme za den, ale přesto bych si myslel, že ta aktivita nebo ta situace, kdy se nám tady ministři hádají o to vlastně, pod koho by to mělo patřit, jestli pod armádu, nebo pod Ministerstvo zdravotnictví, tomu stavu skutečně neprospívá.
Jan BURDA, moderátor
Domnívá se Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy, člen České pirátské strany a také lékař. /upoutávka/
Jan BURDA, moderátor
Na lidi v České republice se od začátku epidemie doslova řítí obrovské množství informací z různých zdrojů, ať už se z důvěryhodných, anebo méně důvěryhodných médií, anebo také ze strany státní správy nebo místních samospráv, Praha plánuje, pane primátore, spuštění webu, co to bude znamenat pro informování občanů?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Tak v tuhle chvíli funguje web, který se týká obecně bezpečnosti v Praze, to znamená, je to web Bezpečnost.Praha.eu, tam lidé tedy najdou i záležitosti, které se týkají koronaviru, to znamená, najdete tam například odkaz na aktuální seznam testovacích laboratoří, které se týkají koronaviru, a tak podobně. To, na co narážíte s plánovaným spuštěním webu, tak to je záležitost, kterou jsem zmiňoval nedávno v jiném rozhovoru, která se týká toho, že by měl být spuštěn web obecně o práci s daty a jak prostě Praha pracuje s daty. Už dnes se můžete podívat na statistiky, které se týkají Prahy a koronaviru, na webu Golemio.cz, tam najdete určitý zárodek toho, ale ten výsledek bude mnohem, řekl bych, přístupnější běžnému uživateli, protože ten web Golemio.cz je v tuto chvíli cílený spíše na, řekněme, datové odborníky. To znamená, to, co se chystá, je nějakým způsobem poskytnout ty informace, řekněme, laické veřejnosti.
Jan BURDA, moderátor
Dozvím se tam, jak jste řekl, mělo by se to spustit v září, v případě nějakých komplikací kolem epidemie nového koronaviru, že má Praha dostatek lůžkových zařízení pro lidi s onemocněním, nebo že má nějaká místa pro lidi, kteří musí být v karanténě a nemají kam jít?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
V tuto chvíli tyto informace už dnes byste měl najít, které se týkají koronaviru, tak byste je měl hledat na tom webu Bezpečnost.Praha.eu, tam budou zveřejňovány ty informace, které se týkají koronaviru jako takového, v podobě jako přístupné těm lidem, kteří ten problém teď v tuto chvíli řeší, co se týče toho portálu pro práci s daty, to je záležitost, kdy my budeme samozřejmě závislí na tom, jaká data nám ministerstvo, potažmo ÚZIS poskytne, a to je záležitost, kterou se již zmiňoval, že je teď k nějaké diskusi, já jsem rád tedy, že budeme dostávat konečně nějaké krajské datové sady, se kterými budeme moct pracovat, protože to, s čím teď pracuje vlastně ten portál Golemio.cz, je záležitost, já bych nechtěl říct, že ta data jsou získaná nějak jako pokoutně, jo, ale prostě ta data, která jsou z oficiálních míst, nemají v tuto chvíli tu ideální optimální kvalitu.
Jan BURDA, moderátor
A jaké jsou tedy zdroje toho webu Golemio.cz?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
To tam je uvedené na tom zdroji, na tom webu Golemio.cz, že vlastně se využívá nějaká služba, která ty data nějakým způsobem musí pročistit, předpřipravit, opravit, dá se říct, tak, aby ta data byla nějakým způsobem normálně zpracovatelná. Já pevně doufám, že skutečně těmi datovými sadami pro kraje se tahle situace výrazně lepší.
Jan BURDA, moderátor
Jak je na tom hlavní město Praha s testováním, s kapacitami pro testování, ty jsou v současnosti pro obyvatele i návštěvníky hlavního města dostatečné?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
V tuto chvíli my jsme schopni v momentě, kdy dostatečné nebyly, tak aktivovat znovu například to naše testovací místo průjezdné na holešovickém výstavišti, eventuálně aktivovat ty naše další mobilní sanitky odběrové, které jezdily v době vrcholu epidemie, teď tedy máme 2, měli jsme 4, to znamená, mohli bysme znovu aktivovat ty další 2, teď ale v tuto chvíli se zaměřujeme na ty problémy, které máme jako nejpalčivější. To je v tuto chvíli například to, že turisté třeba mají v tuto chvíli problém se dostat k testování v centru Prahy, to znamená, tady se snažíme zřídit testovací místo primárně pro samoplátce v centru Prahy tak, aby se nám tady nepohybovali turisté s příznaky, kteří prostě jenom nenašli nějakou možnost dostatečně přístupnou k svému otestování, a potom ten navazující proces řešíme samozřejmě také, to znamená, v případě, že ten turista bude zjištěn jako pozitivní, tak jsme připraveni nabídnout nějaké v podstatě karanténní ubytování, máme kapacitu nějakých 40 lůžek vyčleněnou, kterou jsme schopni moct poskytnout těm lidem, kteří prostě zrovna nebudou mít jinou možnost toho karanténního ubytování, ale zároveň ten jejich stav není takový, aby to bylo na hospitalizaci v lůžkovém zdravotnickém zařízení.
Jan BURDA, moderátor
Pokud by začátkem srpna Ministerstvo zdravotnictví rozsvítilo svůj semafor a Praha byla na té zmíněné žluté, co to bude vlastně pro hlavní město znamenat? Za prvé, co to bude znamenat pro běžný život, co to bude znamenat třeba pro podnikatele, pro majitele provozoven?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
No vidíte, a to je zrovna taková věc, která je na tom semaforu hodně matoucí. Ono to totiž vlastně nebude znamenat vůbec nic. A to je právě i ten jeden z důvodů té mojí kritiky té věci. Protože Piráti skutečně navrhovali, aby ten semafor vzniknul, v podstatě to protlačili před sněmovnu jako úkol vládě, aby vznikl nějaký semafor, který bude informovat obyvatele vlastně nějakou přehlednou formou, co teda platí, co ne, protože v určité fázi v tom byl už docela zmatek, ale tenhleten semafor vlastně k tomu cíli nesměřuje. Tenhle semafor má indikovat riziko komunitního šíření, neinformuje vlastně o těch opatřeních, ta opatření nadále mají přijímat krajské hygienické stanice a s ohledem na to, že v podstatě to bude jenom nějaká indikace aktuálního stavu, to vlastně není jakoby nějaká změna toho stavu, to znamená, v momentě, kdy se ten semafor vydá oficiálně, tak to neznamená, že se ta epidemiologická situace nějak jakoby třeba změnila k tomu dni 3. srpna, kdy to má být vydáno. To prostě jenom znamená, že bude mapa s obarvenýma barvičkama. A pochopitelně my spolupracujeme s pražskou hygienou na těch opatřeních a ta budou přijímána podle toho, jak se bude vyvíjet ta situace, vlastně i nezávisle na tom, jak budou svítit barvy na tom semaforu.
Jan BURDA, moderátor
Praha stejně jako jiná města, jiné kraje, stejně jako Česká republika počítá ztráty z toho jarního zastavení života a pro Prahu samozřejmě zejména turistického ruchu, neobáváte se, že když se Praha rozsvítí žlutě na tom semaforu nebo nějakou jinou barvou třeba, ještě sytější, že to zastaví i, řekněme, ani ne příliv, protože příliv to není tolik turistů, že zkrátka bude mít mnoho návštěvníků třeba tuzemských obavy přijet do Prahy?
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Tak to, co zmiňujete, je samozřejmě velice reálné, co asi je vhodné zmínit, je, že například z toho nárůstu 101 nových pozitivních případů za včerejšek jsou tam i záležitosti, které jsou importované nejenom tedy ze zahraničí, ale i třeba z jiných oblastí. To znamená, je tam nějaká množina třeba dětí, které byly na táboře například v jižních Čechách a vlastně vyšetřují se kvůli tomu, že se tam objevila nákaza. To znamená, to vlastně nejsou jenom lidé, kteří se nakazili na území Prahy. A v tuto chvíli skutečně, pokud byste se měl orientovat primárně podle toho počtu nakažených na 100 000 obyvatel, tak v tuto chvíli Praha rozhodně není tím nejpostiženějším regionem.
Jan BURDA, moderátor
Jak velké jsou ztráty hlavního města Prahy právě kvůli koronaviru do těchto dnů? Teď se samozřejmě neptám na nějaké přesné číslo, ale rámcově představu jistě máte, o kolik metropole už přišla peněz.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Co se týče ztrát v oblasti turistického ruchu, tam se počítají ty ztráty zhruba v řádech 80 miliard korun, to jsou tedy ztráty poskytovatelů služeb v oblasti turistického ruchu, proto jsme spustili ten program V Praze jako doma, kde vlastně to je o tom, že se ubytujete v hotelu, hostelu, nebo dokonce kempu, pak dostanete voucher, který můžete potom použít na vstupné do některých městských nebo jiných kulturních organizací, momentálně jsou ty vouchery hojně používané třeba v Zoo Praha nebo i na Pražském hradě, eventuálně v Muzeu hlavního města Prahy, vstup na Staroměstskou věž a podobně. To znamená, to je způsob, jakým my se snažíme s tím vyrovnat, potom je tady samozřejmě ten náš program Covid Praha, ten jsme zřídili poté, co vlastně ministerstvo zapomnělo na ty pražské podnikatele v tom programu Covid, které /nesrozumitelné/ zřizovalo, takže to je způsob, jakým my jsme převedli vlastně evropské prostředky, které byly vyčleněné na inovace na podporu podnikatelů, kteří se nějak potýkali s těmi krizovými opatřeními, a potom ještě děláme celou řadu dalších opatření tak, aby vlastně jsme zmírnili ty dopady na ekonomiku jako třeba poskytování toho záboru pro zahrádky restaurací, které musely mít často zavřeno v době koronaviru. No a potom se jedná o dopady na rozpočet hlavního města Prahy, kde tedy v tuto chvíli hledáme ty úspory v běžných výdajích, tedy na provozních výdajích, které se týkají například dopravy, odložení nějakých oprav drobnějších silnic nebo majetku hlavního města Prahy.
Jan BURDA, moderátor
Popisuje primátor hlavního města Prahy za Pirátskou stranu a lékař Zdeněk Hřib, který byl hostem dnešního Interview Plus po telefonu. Děkuji vám, na slyšenou.
Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Děkuji a na shledanou.
Jan BURDA, moderátor
Za pozornost děkuje též Jan Burda. Tím nejbližším, co vám nabídneme, bude společná zpravodajská relace zpravodajských stanic Českého rozhlasu.